Czysty dom pomimo posiadania zwierzaka

Usuwanie plam po zwierzętach jest koniecznością dla każdego, kto ma w domu ukochanego przyjaciela. Przynoszą nam towarzystwo i radość, ale mogą też przynieść nam wyjątkowe prezenty – raczej niemile widziane… Sprzątanie po swoim zwierzaku nie musi być obowiązkiem, który cię irytuje!

Jak przygotować się do opieki nad królikiem?

Jak usuwać plamy po zwierzętach i utrzymywać czysty dom?

– Aby nie musieć usuwać często plam po zwierzętach, spróbuj najpierw temu zapobiegać.
– Aby usunąć trudną plamę, nałóż nierozcieńczoną wodę sodową bezpośrednio na plamę, a następnie osusz obszar suchym białym ręcznikiem. Powtarzaj, aż wchłonie większość wilgoci. Następnie umieść świeży biały ręcznik na tym obszarze i połóż na nim ciężki przedmiot, aby wchłonąć pozostałą wilgoć.
– Wyeliminuj zapach, eliminując źródło. Odświeżacze w aerozolu nie usuwają zapachów – po prostu je maskują. Usuń źródło nieprzyjemnego zapachu, przemywając obszar dezynfekującym roztworem czyszczącym, spłukując i osuszając.
-Jeśli nie możesz usunąć plamy i zapachu tymi metodami, skontaktuj się z profesjonalistą. Inne

Dodatkowe obowiązki

Zwierzęta zostawiają w domu wszelkiego rodzaju sierść i zanieczyszczenia. Sprzątanie po nich jest łatwe, jeśli będziesz na bieżąco z sytuacją. Używaj odkurzacza z przystawką do mebli, aby regularnie oczyszczać z nich dom i zbierać włosy.
Jeśli się spieszysz, możesz również użyć gumowej rękawicy lub zwilżonej szmatki, aby zebrać sierść zwierząt. Włosy przylgną do któregokolwiek z nich.

Powodzenia!