Jak chronić zwierzę przed pchłami i kleszczami?

Pchły są niezwykle uciążliwymi owadami, które niepokoją zwierzęta domowe. Walka z pchłami nie jest łatwa, ponieważ mają one niewielkie rozmiary i doskonale kamuflują się w sierści. Zwierzęta, które zostały zaatakowane przez pchły, odczuwają nieustanne swędzenie, przez co często się drapią i są niespokojne. Skuteczna walka z insektami polega na usuwaniu ich, ale też na odstraszaniu. Obroża przeciw pchłom sprawia, że owady trzymają się z daleka od psa lub kota.

Jak wybrać obrożę na pchły dla pupila?

Obroże występują w różnych rozmiarach, które dedykowane są dla różnych ras psów. Charakteryzują się też różnym czasem działania. Obroża przeciw pchłom ma postać paska wykonanego z tworzywa sztucznego, który został nasączony substancją aktywną, która działa odstraszająco i niszcząco na owady. Insekty unikają zwierząt, jeśli te mają założoną obrożę. Insektycydy, które obecne są w obroży, są bezpieczne dla psa. Działają przez określony czas, a po jego upływie — należy zakupić nową obrożę. Środki ochrony zwierząt podczas kontaktu ze skórą są uwalnianie i rozprzestrzeniają się po sierści pupilów, co pozwala działać na obecne pasożyty. Obroże przeciw insektom działają nie tylko na pchły, ale też na kleszcze oraz na inne uciążliwe owady, które dokuczają zwierzętom. Szeroki wybór obroży dla zwierząt dostępny jest na stronie https://lugers.pl/pol_m_Pies_Akcesoria-dla-psa_Zdrowie-psa_Ochrona-przeciw-pchlom-i-kleszczom-689.html.

U jakich psów stosuje się środki przeciw insektom?

Obroże przeciw pchłom są zalecane dla wszystkich psów, które ukończyły 3 miesiąc życia. Brak zwalczania pcheł jest bardzo niekorzystny dla zdrowia oraz dla samopoczucia zwierząt, dlatego środki ochrony powinno stosować się profilaktycznie. Dotyczy to zwłaszcza zwierząt, które dużo czasu spędzają w ogrodzie. Niektóre produkty przeznaczone są również dla zwierząt ciężarnych lub karmiących. Środki, którymi nasączona została obroża przeciw pchłom, skutecznie odstraszają uciążliwe insekty, ale też przyczyniają się do ich likwidacji. W większości przypadków dotyczy to również kleszczy. Owady mogą przenosić niebezpieczne choroby, które mogą przyczynić się do spadku odporności zwierząt i pogorszeniu ich kondycji. Obroże są bezpieczne oraz dość dobrze tolerowane przez zwierzęta. Można nosić je pod zwykłą obrożą, którą pies nosi na co dzień. Aby prawidłowo założyć obrożę, należy zapoznać się z ulotką oraz zachować wszelkie środki bezpieczeństwa. Obroża zazwyczaj zapewnia około 3 miesiące spokoju zarówno psom małych ras, jak i tym dużym.