Jak dbać o szczeniaka?

Pierwsze miesiące życia są niezwykle ważne dla zdrowia nie tylko dzieci, ale również szczeniaków. Opieka nad małym psem, który po rozdzieleniu z matką trafia do nowego otoczenia to spore wyzwanie dla każdego z nas. Jeśli będzie sprawowana w odpowiedni sposób, to nasz mały lokator z pewnością będzie się prawidłowo rozwijał. W jaki jednak sposób należy dbać o szczeniaka?

Po pierwsze karmienie

Jednym z najważniejszych obowiązków każdego psiego opiekuna jest oczywiście karmienie swojego pupila. Na początku należy pamiętać o tym, aby podawać mu jedzenie, które otrzymywał jeszcze, będąc w hodowli. Następnie stopniowo można zacząć wprowadzać nowe jedzenie, mieszając je jednak z tym, co jadł dotychczas, ale zmieniając każdego dnia proporcje. Na stronie Accdog można znaleźć wiele ciekawych przysmaków, które z czasem warto wprowadzić do codziennej diety naszego szczeniaczka. W trosce o jego zdrowie powinniśmy pamiętać również o tym, aby przez pierwsze miesiące jego życia nie kąpać go, przecierając jedynie jego zabrudzoną sierść wilgotną ściereczką. Po tym czasie można zacząć stosować odpowiednie kosmetyki, które możemy znaleźć na stronie https://www.accdog.pl.

Po drugie zabawa i nauka

Szczeniaki uwielbiają zabawę, dlatego też warto zaopatrzyć się w kilka zabawek, które powinny być dostosowane do ich wieku. Jak zabawa wpływa jednak na naszego szczeniaczka? Wspomaga rozwój zmysłów i inteligencji, a także trenuje bystrość umysłu. Niezwykle ważna jest również aktywność fizyczna. Psy muszą się wybiegać, ponieważ dzięki temu rozładowują energię i nie tyją zbyt szybko. Jeśli zdecydujemy się na przygarnięcie małego psa, powinniśmy zainteresować się czymś takim jak adresówka dla psa, którą mocuje się do obroży. W sytuacji, gdy nasz pupil się zagubi osoba, która go odnajdzie, będzie mogła przyprowadzić go do domu, gdyż wewnątrz adresówki znajduje się papierek z adresem oraz numerem telefonu właściciela. Oprócz zabawy bardzo ważna jest nauka, którą warto rozpocząć już w drugim miesiącu życia szczeniaka. Warto z pewnością nauczyć go czystości, podstawowych komend, a także tego, gdzie ma spać i czego nie wolno mu robić.