Nie testowane na zwierzętach

Siła natury

Wszyscy wiemy jak ważny jest naturalny skład kosmetyków. Ekologiczne produkty są znacznie lepsze dla wrażliwej skóry. Warto jednak zwrócić uwagę czy produkt był testowany na zwierzętach.
Dbanie o środowisko to nie tylko kupowanie ekologicznych produktów w opakowaniach zgodnych z ruchem less waste, ale również czy dany kosmetyk był testowany na zwierzętach. Dlaczego jest to tak ważne?
Jeśli jesteś osobą ograniczającą mięso, lub całkowicie zrezygnowałaś z jego spożycia prawdopodobnie los planety i zwierząt nie jest Ci obojętny. Zwierzęta czują ból i strach podobnie jak ludzie, z tą różnicą że nie są w stanie zrozumieć dlaczego ktoś np. wciera im kosmetyki w skórę. Takie zwierzęta mogą mieć podrażnienia, owrzodzenia czy nawet stracić wzrok lub umrzeć.

Weganizm i testy na zwierzętach w kontekście kosmetyków

Wegańskie produkty

Na rynku już od jakiegoś czasu pojawiają się wegańskie kosmetyki z naturalnych produktów. Nie mają one dodatkowych substancji które mogą podrażniać skórę. Warto zwrócić uwagę czy Twój szampon, peeling, lub perfumy były testowane na zwierzętach.