Dlaczego ryby są najsmutniejszymi zwierzętami

To inteligentne zwierzęta: Niektórzy badacze w świecie zwierząt odkryli, że ryby rozpoznają się wzajemnie i zbierają informacje, słuchając różnych rzeczy. Okazują również uczucia, ocierając się o siebie i co niewiarygodne, pamiętają relacje jakie mieli ze swoimi rówieśnikami.

Odczuwają ból: Ryby mają dość złożone układy nerwowe, więc reagują na ból tak samo jak pies czy kot. Z tego samego powodu, ktokolwiek ma te zwierzęta i nie wie jak rozpoznać ich dolegliwości, może nieuchronnie spowodować – oczywiście nie chcąc – śmierć małego zwierzęcia.

Atrakcje turystyczne Gdyni – Akwarium Gdyńskie, niezwykły ogród zoologiczny

Niewola ryb

Ryby domowe nie żyją w swoim środowisku naturalnym: Chociaż istnieją bardzo ładne zbiorniki rybne, pełne kolorów i jasnych rzeczy, nigdy nie mogą dorównać ich naturalnemu środowisku, więc nigdy nie przyzwyczają się do życia w akwarium. Jest to sytuacja, która powoduje u nich smutek, a może również doprowadzić do śmierci.

Samotność: Ryby są zwierzętami, które pomimo tego, jak dziwnie to nie zabrzmi – rozmawiają ze sobą, poprzez serię dźwięków o niskiej częstotliwości do. W obliczu tego, gdy są sami lub tylko z dwiema czy trzema innymi rybami, zasmuca ich to, ponieważ wystarczająca grupa, której by chcieli.

Dlatego przed nabyciem ryb jako zwierząt domowych dobrze jest być dobrze poinformowanym o ich prawdziwych potrzebach, tak aby zapewnić im wygodne miejsce i towarzystwo, które pomoże im żyć bardziej szczęśliwie.